Rogatka mechaniczna 3,5-metrowa
Aktualności

Dalsze porządki w opracowaniach… i co dalej?

Oj, trochę zapuściłem Repozytorium. Ale tak bywa, każdy czasem zderza się z Ważniejszymi Sprawami…

Dobra, dosyć tych wynurzeń. Mimo braku aktywności na stronie, prace nad zawartością Repozytorium nie stały w miejscu. Dokończyłem wreszcie poprawianie modeli sygnalizacji świetlnej – sygnalizatory karzełkowe i  tarcze przejazdowe zostały opracowane od nowa, dzięki czemu wyeliminowałem ostatnie pokutujące jeszcze uproszczenia i pomyłki (te nieszczęsne okrągłe pokrywy!).

W dziale W obiektywie znowu sięgnąłem do kolekcji Pawła Nogalskiego. Tym razem możecie bliżej przyjrzeć się kształtowej tarczy ostrzegawczej.

Poza tym w sygnalizacji świetlnej dodałem prościutki i malutki model sygnalizatora próby hamulców, tak w ramach przeprosin za długą nieobecność :) Idealny model na pojedynczy wieczór. Serdecznie dziękuję Pawłowi Nowakowskiemu za udostępnienie zdjęć i wymiarów nieistniejących już egzemplarzy z Trójmiasta.

Ze względu na ponawiające się pytania co dalej, spieszę z odpowiedzią. W zaawansowanym stadium jest model rogatki mechanicznej. Mam nadzieję, że do końca roku z nim się uporam. Tak jak oryginał, model będzie można wykonać w kilku formach rozmiarowych, z różnym wyposażeniem dodatkowym. Poza tym w planach są też kolejne modele sygnalizacji świetlnej, tym razem historycznej (epoka IVa). Będą więc sygnalizatory powojenne pierwszej generacji (te z masywnymi komorami i prostokątnymi pokrywami inspekcyjnymi) oraz karzełkowe świetlne tarcze zaporowe w wersji Westinghouse’a (trzy białe światła). Być może znajdzie się też czas na narzędzia parowozowe. Czas pokaże. Poniżej dwa obrazki na zaostrzenie apetytu:

Rogatka mechaniczna 3,5-metrowa   Historyczne wykonania sygnalizatorów świetlnych PKP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najczęściej pobierane

Najlepiej oceniane modele