Semafor kształtowy karzełkowy - prototyp
Aktualności

Co się dzieje z Repozytorium?

Sporo czasu upłynęło od mojego ostatniego wpisu, pora więc wreszcie dać jakieś oznaki życia.

Przede wszystkim chciałbym was uspokoić – Repozytorium nie umarło. Ze względu jednak na kilka projektów w skali 1:1 i tak już ślimacze tempo prac nad nowymi modelami musiało zwolnić tempa. Jest jednak duża szansa, że już od końca września będę w stanie uraczyć was kolejnymi nowymi i odświeżonymi opracowaniami. A w przygotowaniu są:

W dalszych planach są także:

  • znormalizowana odmiana kształtowej tarczy ostrzegawczej trzystawnej dla pomostów sygnałowych,
  • wskaźniki kolejowe świetlne i stałe stosowane od 1930 do 1939 roku oraz od 1946 do 1959 roku,
  • elementy napowietrznych linii teletechnicznych.

Oczywiście będę też kontynuował temat nastawnicy mechanicznej w skali 1:5 w technologii druku 3D. Zwłaszcza, że projekt trochę wymknął się spod kontroli i jest sporo do zrelacjonowania i opublikowania…

Z wyprzedzeniem chciałbym was też poinformować o małych porządkach jakie zajdą w Repozytorium w najbliższym czasie. Przede wszystkim kończę już ze ślepym trzymaniem się normy NEM 825 PL i oficjalnie wprowadzam epokę VI (od 2009) do kategoryzacji modeli. Kolejną zmianą będzie uspójnienie tytułów opracowań. Tak więc modele, które dotychczas miały w tytule „stare” lub „historyczne” będą dodatkowo oznaczone datą oficjalnego obowiązywania modelowanego oryginału (np. Historyczne znaki drogowe – Polska 1909-1939).

Tak więc przepraszam Was za przestój wydawniczy i zapraszam wkrótce po nowości. A w międzyczasie, tradycyjnie: miłego sklejania!

Semafor kształtowy karzełkowy - prototyp   Znaki wz. 1939 (obowiązujące od 1949) - prototyp   Zwroty załomowe - prototyp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najczęściej pobierane

Najlepiej oceniane modele