Semafor kratowy dwuramienny, górna część semafora z tyłu
Aktualności

W obiektywie, czyli zdjęcia sygnalizacji i infrastruktury kolejowej

Semafor kratowy dwuramienny, górna część semafora

Buszując po licznych galeriach kolejowych, nigdy nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że dla przeciętnego Mikola kolej to tylko wagony i lokomotywy… no może jeszcze architektura dworcowa. Pomijanym tematem są natomiast elementy infrastruktury. Owszem, znajdzie się niejedno zdjęcie semafora, może czegoś bardziej wyszukanego jak np. bramka sygnałowa. Mało komu przychodzi jednak do głowy by sfotografować elementy pędni, jakiś garnek kablowy, czy napęd zwrotnicowy. Bo te elementy są tu na stałe i nie uciekną… Po czym linia zostaje zmodernizowana lub zlikwidowana i nie ma już czego fotografować. Inną kwestią jest na ile wartościowe dla modelarza są znalezione przez wujka Google zdjęcia. Semafor jaki jest każdy widzi, ale przeciętny sklejacz nie wie jak np. ramię jest przymocowane do słupa.

W związku z tym w Repozytorium pojawił się nowy dział W obiektywie, w którym będę publikował zdjęcia wyłącznie infrastruktury kolejowej, w ogóle i w szczególe. Postaram się, aby zdjęcia były wartościowe dla modelarzy i były zrobione w taki sposób, aby łatwo było uchwycić wszystkie detale. W miarę możliwości i wiedzy postaram się też opatrywać zdjęcia dodatkowym komentarzem.

Oczywiście nie chcę mieć monopolu na tworzenie tych galerii. Jeżeli macie pomysł, co mogłoby znaleźc się w kolejnej odsłonie W obiektywie, wpisujcie sugestie w komentarzach do tego posta. Przekonamy się na ile bogaty jest mój album zdjęć infrastruktury.

Poza tym chciałbym zaprosić was do współpracy – jeśli macie ciekawe zdjęcia drobnej infrastruktury lub sygnalizacji kolejowej, którymi chcielibyście się podzielić – skontaktujcie się ze mną.

Zapraszam więc do obejrzenia pierwszych wpisów w dziale W obiektywie – szczegółowych zdjęć semaforów kształtowych kratowych i wąskich z Wolsztyna i Grodziska Wielkopolskiego, wykonanych przez stałego czytelnika Repozytorium – Pawła Nogalskiego, któremu chciałbym serdecznie podziękować za udostępnienie materiałów.

Jeden komentarz:

  1. kolejoż 1 października 2016 o 11:50

    Może być tarcza zaporowa:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najczęściej pobierane

Najlepiej oceniane modele